23 Ağustos 2007 Perşembe

Turkcell Süper Ligde Bir Dev

Adidas , Puma , Lotto ,Umbro ,Lescon ,Nike , Diadora , Kappa

Takımların formaları genelde dünya çapında spor giyim firmalarınca hazırlanıyor. Turkcell Süper Lig 'de tek yerli marka Lescon Vestel Manisaspor ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor 'u giydiriyor.

1992 yılında Sn.Aydın Erbay tarafından kurulan Lescon ,pazarda yabancı markalarla başarılı bir şekilde rekabet ediyor.

Firmanın hikayesini dinleyelim ;

Gelişen ekonomiler ve global hareketler ışığında Yaşar Ayakkabıcılık A.Ş. spor giyim sektörüne halı saha ayakkabıları ve krampon ile girdi. Kaliteli, hesaplı ve alternatifli modelleri ile kısa sürede tercih edilen marka oldu. Ayakkabı üretiminde son sistem ileri teknoloji ürünü makinalar kullanan Lescon ayakkabılarının dayanıklılığı ile de adından söz ettirmeyi başardı.

Başarılı çalışmaları ile spor giyim sektöründe farklılık yaratan Lescon, hızlı bir büyüme içine girdi. Yaşar Ayakkabıcılık A.Ş. büyüyen kimliğini kurumsal kimliği ile de bütünleştirdi. Lescon çatısı altında tam anlamıyla modernize olmuş sistemli bir ekip kuruldu. Spor giyim sektöründe bir “Türk Markası” adı altında spor ayakkabısı, tekstili ve aksesuarları bir arada bulunan bir marka olmadığı ve bunun böylesine geniş bir pazarda çok büyük bir eksiklik yarattığı tespit edildi. Ar-Ge çalışmalarına büyük yatırımlar yapan Lescon bu tespitler ışığında tekstil ve aksesuar pazarına girilmesi için çalışmalar yaptı. “ERBAY TEKSTİL AYAKKABI ve SPOR MALZ. SAN. ve PAZ.LTD.ŞTİ.” adı altında yeni bir şirket kurularak bu alanda çalışmalara başlanıldı.

Lescon bugün, günlük 5.000 çift ayakkabı ve 10.000 parça tekstil ürününün imalatını gerçekleştirmektedir.1.000’i aşkın çalışanıyla güçlü bir kadroya sahiptir. Spor Giyim Sektöründe yaratmış olduğu istihdamla Türk ekonomisine ve Türk insanına büyük faydalar sağlarken Türkiye’nin de Dünya Kalitesinde bir spor markası olması için büyük bir inanç ve güçle çalışmaktadır.

LESCON’UN VİZYONU

Kısa zamanda Spor Giyim sektöründe çok büyük yol alan Lescon, adını tüm dünyada duyururken etkin PR çalışmaları yaparak spora ve sporculara her zaman destek vermeye çalışmaktadır. Asıl hedef tüm dünya sporcuları için çok büyük ve donanımlı spor kompleksleri kurup, artık; bir sanayi kolu haline gelen Spor Sektörüne tam hizmet anlayışını getirmektir ve bunda da başarılı olacağımıza kuşkumuz yoktur.

LESCON’UN MİSYONU

Lescon, 1992 yılında Türkiye’nin gurur duyduğu,dünya standartlarında hizmet veren bir spor markası olmak amacıyla kurulmuştur. Hedefi daima yükselmek ve en ileri teknolojileri kullanarak dünyanın tanıdığı spor markaları arasındaki yerini almaktır.

Sn.Aydın Erbay 'ın hikayesi ;

Hayat, benim için 1955’de Nizip’te başladı. 9 kardeşin en büyük erkek çocuğuyum. Sonra bilindik hikaye; ailevi problemler, parasızlık derken orta okulu yarıda bırakıp, çalışmak üzere Bursa’ya gittim. Ama taa o günlerde, bugünlerin hayalini kurmaktaydım. Bir gün gelecekti ve çok başarılı olacaktım…

Her şeyin ötesinde, “Topun varsa oyuna alınırsın” gerçeğinin küçük yaşlardan beri farkındayım. Küçükken bir meşin topum vardı. Takım kuruyordum ve top bende olduğu için, herkes benim etrafımda oluyordu. Liderlik ruhum bu yıllardan geliyor.

Yıl 1979 , Aylardan Ekim. Askerden Nizip’e döneli 3 yıl olmuştu. Bu 3 yıl içerisinde, Nizip’te 4 tane mobilya ve halı mağazaları zinciri oluşturmuştum. Ama hedeflediğim bu değildi. Bir gün, babamla konuştum. Plastik ayakkabı işine girmek istediğimi söyledim. Babam bana: “yapacağın iş, yaptığın işten daha büyükse hiç tereddüt etme” dedi. Böylece, beni Lescon’a götürecek olan plastik ayakkabı serüveni başladı.

Ve plastik ayakkabının, hep en iyisini yaptım. Ama, marka olma arzusu ruhuma işlemişti. O yıllarda, şirketimi Yalnız Plastik diye tescil ettirmiştim. Bir gün telefon çaldı. Arayan, bir tüketici idi. Bizim önceden plastik ayakkabılarımız bir ay da parçalanıyordu, ama sizin ayakkabılarınızı 6 aydır giyiyorum daha bir şey olmadı; “Allah sizden razı olsun” dedi. Artık mutluydum. Bu beddualı dediğim işten de alnımın akı ile çıkmayı başarmıştım. Çünkü benim istediğim, yalnızca başarı değildi. Herkesin benden ve yaptığım işten memnun olması, benim için, hayalini kurduğum hedeflerden daha da önemliydi.

Bu işte başarı yakalamıştım. Artık marka yaratmayı öğrenmiştim. Ama hedefim daha büyük olmalıydı. Çünkü, Plastikte dünya markası olunamazdı. Bir dakika bile düşünmeden soluğu İstanbul da aldım. Kendime bir ortak buldum ve spor ayakkabı işine girdim.

Lescon 'un hedefleri büyük ,dünya arenasında başarılar diliyoruz.

kaynak : milliyet ,yenibiriş.com ,lescon.com.tr

Hiç yorum yok: